Získať a najmä udržať si pozornosť návštevníkov vašej webstránky je z roka na rok ťažšie. Ani sa niet čo čudovať. Pozrite sa na to zo svojej stránky. Pri tom množstve podnetov, ktoré na nás denne „vyskakujú“ na webe, je ťažké udržať pozornosť. Nehovoriac o tom, ako často kontrolujeme mobil. Niekoľkokrát za hodinu, v priemere viac ako 150-krát za deň. Ruku na srdce, našli ste sa v tom i vy?

Pokiaľ ale zavíta návštevník na váš web, máte zhruba 10 sekúnd na to, aby ste ho zaujali, aby hneď aj neodišiel. Každá sekunda je dôležitá, preto musíte ponúkať taký obsah, takú atraktívnu formu a nenútený vizuálny impulz, aby vnemy boli pozitívne a miera odchodu z webu čo najnižšia.

 

Čo teda funguje?

 

1. Ľudská tvár

Človek, úplne jednoduché. Tvár, emócia a mimika tváre lomcujú s našim sociálnym cítením a teda máme i väčšiu tendenciu asociovať sa bližšie s niečím (napr. produktom), ktorý používajú iní ľudia. V marketingu sa často tváre používajú do reklám a kampaní.

2. Približovanie sa či zväčšovanie obrázka

Cieľom efektu je priblížiť a zväčšiť objekt k užívateľovi pred obrazovkou. Najideálnejšie je, ak objekt je človek alebo zviera, teda atraktívna forma predmetu „vystupujúceho z obrazovky“. Divili by ste sa, ako tieto efekty narastajú na popularite. Ale pozor na rýchlosť načítania stránky, vedia ju totiž i spomaliť.

3. Použitie slova „Novinka“ / „Nové“

Tak, ako v reálnom živote je slovíčko „ďakujem“ čarovné, tak na webe / resp. eshope sa treba pohrať so slovíčkom „Novinka“. Ľudia milujú nové veci. Práve slovo „Novinka“ je jedno z TOP CTA prvkov, ktoré ehopy využívajú najčastejšie. Zákazníkovi má signalizovať niečo ako „výstražný prst“, že máte niečo nové, čo ešte nevidel, nevyskúšal a teda je vysoká pravdepodobnosť, že ho tým zaujmete.
No novinkou nemusíte nazvať iba produkty na eshope, pokiaľ máte napríklad blog a chcete zaujať čitateľov, tiež je na mieste použiť toto slovo pri novom článku. Alebo ak ste zmenili štruktúru webu, na ktorú boli užívatelia zvyknutí, ale sprehľadnili ste ho, usporiadali či preskupili.

Zdroj: aboutyou.sk
Hor sa do práce. Na weby sme machri. Ozvite sa nám a zaujmite užívateľov na webe.

0 Comments

Pridaj komentár