8 typov obsahu, ktorý ľudí „baví“, časť.I

 

Je dôležité prezentovať ľuďom veci, ktoré ich zaujímajú alebo zabavia. No nie každému ulahodí všetko. Preto si musíte tiež vedieť zvoliť správnu formu, akou práve vaše publikum zaujmete.

Zbytočne by ste mrhali časom pri príprave MEME na webe o artróze, keď to cieľovka nepochopí. Poznáte svojich zákazníkov dobre? Viete, na čo nedajú dopustiť? Čo ich baví? Predstavujeme 8 foriem obsahu, ktoré ľudia jednoducho milujú.

  1. BLOG

Nastala doba „blogová“ a blog je najlepším typom obsahu, ktorý môžete svojim zákazníkom ponúknuť na zlatom podnose. Nielenže má pozitívny vplyv na SEO pre vás a vaše podnikanie, ale i vaša organická návštevnosť porastie. 

Hodnotný obsah je dôležité vytvárať, najlepšie ak máte v tíme človeka, ktorý ho bude tvoriť, ktorý bude mať naň čas, nápady, zdroje, zápal a chuť. Ak nie, sme tu my ☺. Vďaka obsahu si vybudujete so zákazníkmi pevné vzťahy a zostanú pri vás, no nielen to. Získate i skvelý obsah na sociálne siete, budujete si meno, značku, získate spätné odkazy.

  1. INFOGRAFIKA

Určite ste ju už postrehli, zachytili, videli a možno ani o tom neviete. No je všade okolo nás, je stručná, výstižná, jednoduchá, nápomocná, skrátka pre ľudí a ľudia ju milujú. Firmy ju často využívajú napríklad pri edukovaní zákazníka, kedy zložité procesy, štatistiky zhrnú a interpretujú jediným jednoduchým obrázkom.

  1. ROZHOVORY

I vy si z času na čas prečítate, či pozriete nejaký ten rozhovor s niekým známym, slávnym, niekým koho si vážite, koho názory majú pre vás pridanú hodnotu, či odborníkom z oblasti, v ktorej sa pohybujete. V online prostredí je najbežnejšie viesť rozhovory: na sociálnej sieti v live stream forme /video/, či klasický rozhovor vedení v písomnej podobe v blogu / na webe.

  1. ODBORNÉ / NÁUČNÉ VIDEÁ

Nie nadarmo sa hovorí, že je lepšie 1 x vidieť, ako 100 x počuť. A to platí i pri videu. Ľudia radi pozerajú video, radi sa vzdelávajú prostredníctvom videí. Sú pre nich lepšie a ľahšie zapamätateľné. I výskum Hubspot o tom vie svoje:

„Marketing už nie je o veciach, ktoré vyrobíte, ale o príbehoch ktoré rozprávate.“ Seth Godin

 

Zvyšujte odbornosť svojich zákazníkov napríklad i vďaka video obsahu, ktorý im ponúknete k edukovaniu na svojom webe.

Je toho oveľa viac, ale je len na vás a na vašom zvážení, aký obsah je ten správny pre vaše publikum. Pre vašich klientov. 

Ďalšie formy obsahu sa dozviete pokiaľ nás budete sledovať v budúcom článku na našom novučičkom blogu. Máte sa na čo tešiť. Ďalej sa dočítate o vtipných videách, príspevkoch na sociálnych sieťach, MEME, súťažiach a veľa iného.

Kontaktujte nás, radi sa s vami porozprávame o tom, čo je pre váš biznis topka a pomôžeme vám s obsahovou stratégiou. Nezabúdajte, obsah je kráľ.