8 typov obsahu, ktorý ľudí „baví“, časť.II

 

Ako sme vám sľúbili, pripravili sme si pre vás pokračovanie článku 8 typov obsahu, ktorý ľudí „baví“.

A tu je dávka ďalších 4 foriem, ktoré sú z trochu iného súdka:

 1. VTIPNÉ VIDEÁ

Položili ste si niekedy otázku, aký je váš motív stráveného času na sociálnych sieťach? V prvom rade – drvivá väčšina kvôli komunikácii s ľuďmi, no a potom kvôli zábave. Veď zábavné video uprostred pracovného dňa niekedy dokáže nakopnúť vašu hlavu a kreatívne myšlienky natoľko, že vzniknú nečakané, prvoplánové a top projekty. Video je budúcnosť.

Výskum Hubspot hovorí jednoznačne v prospech videí. Spotrebitelia všetkých vekových kategórií by ocenili viac video obsahu:

Zdroj: https://research.hubspot.com/content-trends-preferences

 1. PRÍSPEVKY NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

Pokiaľ podnikáte, máte firmu, e-shop, webstránku alebo máte vlastnú značku a dodnes nie ste na sociálnych sieťach, je čas sa nad sebou zamyslieť. V dnešnej dobe mať fanpage na facebooku, či firemný profil na instagrame nieje konkurenčnou výhodou ale nutnosťou. Má ich i váš konkurent, každý, kto chce, aby bol videný, aby sa o ňom vedelo, jeho značka šírila a predávala. A prostredníctvom sociálnych sietí vaši zákazníci taktiež môžu nazrieť do života vašej firmy, nasiaknuť identitou firmy a emotívne si zvoliť vaše produkty možno práve vďaka postu, ktorý videli na vašom firemnom profile a presvedčil ich, „áno toto musím mať, to vyzerá super“.

 1. MEME

Kto by nepoznal MEME. Pokiaľ sa chcete presadiť na sociálnych sieťach, ale neminúť majland, MEME je na to ako stvorené. Šíri sa virálne, nepotrebuje platenú podporu, ľudia ho zdieľajú sami od seba, bez nútenej výzvy z vašej strany, lebo sa im páči, rozosmeje ich a chcú veselosť šíriť ďalej.  Je to vlastne taký malý komiks, obrázok s textom, screeshot z filmu, dnes celkom populárne foto politikov. Aktuálnosť situácie napríklad v krajine je jeho najsilnejšou zbraňou.

Obr.: ukážky meme

 1. SÚŤAŽE

Poznáte niekoho, koho by nepotešilo niečo zadarmo? Ja nie ☺. Je preto celkom logické, že súťaže majú obrovský úspech. Ale vedeli ste, že nemôžete od súťažiacich na facebooku žiadať:

 • aby lajkli fanpage
 • aby zdieľali príspevok
 • aby označili priateľov v komente pod príspevkom
 • aby na fotku označovali priateľov

 

Naopak môžete vyžadovať: 

 • lajknutie príspevku
 • pridanie príspevku na vašu fanpage
 • pridanie komentu pod príspevok
 • zaslanie súkromnej správy

 

Je toho oveľa viac, ale je len na vás a na vašom zvážení, aký obsah je ten správny pre vaše publikum. Pre vašich klientov. 

Kontaktujte nás, radi sa s vami porozprávame o tom, čo je pre váš biznis topka a pomôžeme vám s obsahovou stratégiou.