Influencer – Kto to vlastne je?

Význam slova influencer je odvodený z anglického výrazu ,,influence,“ čo v preklade znamená vplyv. Ide poväčšine o verejne známu osobu (herec, hudobník, moderátor, youtuber, športovec,…), ktorá je pre ostatných ľudí vzorom a často im pomáha rozhodovať sa. Každá verejne známa osoba má svoj okruh fanúšikov, ktorých spájajú spoločné záujmy. A práve im, publiku, ktoré môže mať blízko k vašej značke, môže sprostredkovať vaše produkty alebo služby. A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo je významný prínos influencera pre vašu spoločnosť. Influencerom sa môže stať takmer ktokoľvek, kto má prístup k internetu. Stačí si premyslieť koncept príspevkov, neustále rozširovať bázu svojich aktívnych sledovateľov a v prípade, že ste úspešný, je veľká pravdepodobnosť, že vás niekto osloví so žiadosťou o spoluprácou.

Najprv prišli influenceri. Potom mikro influenceri. Čo bude ďalej? Nano influenceri?

Aj slovenskí blogeri, youtuberi a instagrameri si svojím obsahom na sociálnych sieťach dokážu celkom slušne zarobiť. Toto je niekoľko úspešných influencerov na Slovensku ktorí propagujú rôzne produkty:

 

 

 ZUZANA STRAUSZ PLAČKOVÁ-516 TIS. SLEDOVATEĽOV

Bývalá playmate a účastníčka televíznej show Zuzana Plačková, má dnes na svojom oficiálnom instagramovom profile 516 tisíc sledovateľov. Aj keď by si niekto mohol myslieť, že táto instagramová hviezdička má svojich fanúšikov kúpených,  len ľahkým pozretím jej sledovateľov môžeme zistiť, že sa jedná o skutočných ľudí, ktorý ju sledujú napríklad kvôli jej extravagantnosti. Plačková si žije ako prasa v žite. Chodí na rôzne luxusné dovolenky, ktoré stoja niekoľko tisíc eur. Prezradila, koľko si pýta za prezentovanie produktov na svojom Intagrame. Za jeden príspevok na svojom profile si pýta od 1000 eur a za spomenutie v príbehu si pýta od 500eur.

LUCYPUG- 533TIS. SLEDOVATEĽOV

YouTube Slovenská kráľovná Lucka je zameraná hlavne na ženské publikum.  Svoju popularitu získala vďaka jej priateľovi GOGOvi (vlastným menom Daniel Štrauch), ktorý ju začal ukazovať vo svojich videách a sama si po čase začala vytvárať vlastný kontent. Jej tvorba je zameraná na make-up, vizáž, módu, asky, recenzovanie produktov z Číny  a tiež DIY nápady.  Jej počet sledovateľov stále narastá. Patrí medzi najúspešnejšie osobnosti českej a slovenskej scény. Propaguje firmy ako Tezenis, Moom collection, Familydentalcare, Deichmann, Bioil, O2, Moloko cube a mnoho ďalších.

EXPL0ITED – 919 TIS. SLEDOVATEĽOV

Mladý vtipný chalan, ktorý bol v minulosti známy svojimi sociálnymi experimentmi je štvrtým najsledovanejším Slovákom. Dnes žije v jednom dome s ďalšími dvomi kolegami, rieši zaujímavé spolupráce, cestuje a prináša obsah zo svojho života skoro miliónu odberateľov. Pri svojej tvorbe sa inšpiruje zahraničnými youtobermi.

MOMA-450 TIS. SLEDOVATEĽOV

Odmalička sledovala zahraničné youtoberky, ktoré ju inšpirovali písaniu blogov.  Aj keď už s Exp0itedom netvoria pár, svoju fanušikovskú základňu si udržala. Vo svojich videách a vlogoch často rieši svoje názory a rôzne životné situácie. Taktiež sa venuje móde, make-upu a životnému štýlu.

SAJFA-172 TIS. SLEDOVATEĽOV

Najstarší člen youtobu pôsobiaci na Slovensku prerazil svojimi dennými vlogmi. Zábery z jeho života s manželkou Veronikou (ktorá si medzičasom založila vlastný kanál Very Very) sú zaujímavým pohľadom do súkromia známeho človeka. U Sajfu nikdy neviete, kto sa v jeho vlogu objaví. Raz sú to jeho kolegovia z Funrádia, inokedy samotný prezident Andrej Kiska. Taktiež s kamerou precestoval kus sveta a vo vlogoch sa objavil napríklad v USA, Londýne, Paríži, na Srí Lanke, v Dubaji či Ružinovskej nemocnici.

ZREBNY A FRLAJS-319TIS. SLEDOVATEĽOV

Dvojicu Matej Zrebný a Lukáš Frlajsnetreba nikomu extra predstavovať. Herci, influenceri a priekopníci skečov na Slovensku sa vydali cestou kvalitnej kamery, strihu a zaujímavých hostí. Bavia všetky vekove kategórie. Matej Zrebný  prešiel od fotenia k Youtobe, čo bol jeho veľký sen. Zo začiatkov tvoril krátke pársekunodové videá vines. V súčasnosti tvorí pár s bývalou finalistkou Miss Slovensko 2016, modelkou a moderátorkou FashionTv.

PATRA BENE-198 TIS. SLEDOVATEĽOV

Patrícia je mladá sympatická žena, ktorá prišla na Youtube ľudí zabaviť a nájdete u nej rôzne videá, ako skúmanie jedla pod mikroskopom, skeče, rozbaľovanie vecí, ktoré objednala na internete či DIY.  Videám sa venuje popri práci a práve preto si neskutočne váži svojich sledovateľov. Ak chcete zistiť aj niečo o jej živote, zamierte na jej Instagram. Na Slovensku ju ľudia spoznávajú aj vďaka jej kamarátke Lucypug, ktorá jej pomáha pri točení videí.

NATYKERNY-71,3 TIS. SLEDOVATEĽOV

Niektorí ju poznáte vďaka Instagramu, iní vďaka jej vzťahu s slovenským reperom  PIL C. Milovníčka zvierat, fotografovania a cestovania sa vďaka jej rastúcej popularite teší zo spoluprác s rôznymi značkami. Venuje sa aj pozícií manažérky pre známu youtuberku a influencerku Momu. Sama priznala, že jej instagram je jej najsilnejším príjmom, ale pracuje aj v agentúre Exit, kde sa stará o influencerov. Vlastných fanúšikov má aj jej pes Donatella, ktorý má na svojom Instagrame 389 príspevkov a 7570 sledovateľov.

Zahraničný bonus – CASEY NEISTAT-3,2 MIL. SLEDOVATEĽOV

Známy tvorca Youtobe videí, producent, režisér a spoluzakladateľ spoločnosti BEME je jedným z tvorcov  HBO seriálu, The Neistat Brothers. Jeho fanúšikovskú základňu na Youtobe, tvorí 11 miliónov odoberateľov. Jeho prvý veľký úspech nastal v roku 2003, keď skritizoval výdrž batérie iPodu.  Prostredníctvom internetu oboznamuje ľudí zo svojím životom, ktorý má veľmi pestrý. Spolupracoval so známymi firmami ako napríklad Nike, Google alebo Mercedes-Benz. Okrem Youtobe spravuje aj svoj Instagramový účet na ktorom má viac ako 1900 príspevkov a 3,5 miliónov sledovateľov.

 

 

 

 

 

 

 

0 Comments

Pridaj komentár