Necieliť na 50+ je chyba, prečo?Obchodníci sú posadnutí mladými ľuďmi. No neuvedomujú si, že práve cieľovka 50+ je tá bohatšia, nákupov-chtivejšia. Väčšina marketérov či obchodníkov si tiež myslí, že šediny sú v digitálnom svete stratené a nevedia sa orientovať. Preto väčšina cielení reklám končí pri demografii max. do 50 r. 

Boli by ste prekvapení, ako mediálne gramotní sú možno práve vaši starí rodičia. Nepodceňujte ich. A poviem vám, že v SR je v ich veku naozaj veľa ľudí. Možno by stálo za to otestovať i cielenie na nich.

Zopár čísel pre lepšiu predstavu, ako na tom demograficky na Slovensku sme:

Priemerný vek obyvateľa Slovenska sa medziročne zvýšil a dosiahol 40,6 roka. V praxi to znamená, že polovica populácie je staršia ako 40 rokov. Index starnutia, ktorým sa meria demografické starnutie (pomer medzi deťmi do 14 rokov a staršou generáciou vo veku (65+) sa zvýšil o 2,5 bodu. 

Vlani tak na 100 detí vo veku 0-14 rokov pripadalo 99 osôb 65-ročných a starších.

Zdroj: Štatistický úrad SR

A aké sú demografické prognózy na rok 2019, (muži, ženy podľa veku):

pastedGraphic_1.png

Zdroj: Infostat – Inštitút informatiky a štatistiky

Pri najbližšom plánovaní reklamnej kampane si preto dobre zvážte na ľudí akého veku je dobré cieliť. Minimálne za testovanie by to stálo. 

A ak si neviete rady, ako pripraviť online kampaň, či už na Google alebo sociálnych sieťach, vyskúšajte naše skúsenosti. Radi vám pomôžeme. Sme dobre zorientovaní v digitále ☺

Zdroj obrázkov: Pixabay.com

0 Comments

Pridaj komentár